Haber

“Sen kendi başınayken, senin için oradayız”

İngiltere’de yayın yapan 25’ten fazla gazete, Koronavirüsle mücadelede toplumla dayanışmayı güçlendirmek için, “Sen kendi başınayken, senin için oradayız” manşetiyle çıktı.

İngiltere’de onlarca gazete, koronavirüs salgınından toplumda dayanışmanın desteklenmesi adına aynı ön sayfayla okuyucularıyla buluştu.

Archant, Reach, JPI Media, Newsquest ve Iliffe gruplarına ait 25’i aşkın gazetenin katıldığı kampanya kapsamında gazeteler, “Sen kendi başınayken, senin için oradayız” manşetiyle çıktı.

Gazetelerde yayınlanan ortak açıklamada şartlar ne olursa olsun, halka doğru haberin ulaştırılması ve sağlıklı bilgi akışının sağlanacağı konusunda söz verildi.

Konuyla ilgili USA Today’e bir açıklama yapan Newsquest’in editöryal gelişim direktörü Toby Granville, “Bu zor günlerde, haftalarda ve hatta belki aylarda, güvenilir bilgi ve haber sağlamadaki sorumluluğumuz daha önce hiç olmadığı kadar hayati. Ve toplumumuzdaki en kırılgan olanları desteklemek için üzerimize düşeni yapmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı