Haber

Youtube’a bir haber kanalı daha: Babıali TV

YouTube üzerinden yayın yapacak haber kanalı Babıali TV yayına geçmek için gün sayıyor.

Kapalı devre yayınların başladığı kanalın direksiyonunda iki deneyimli isim var. Biri son dönemde adı sıkça duyulan Suat Toktaş.

TV5’te ‘Düşünme Vakti’ isimli tartışma programı yapan Suat Toktaş, Babıali TV’nin kurucu isimlerinden biri. Toktaş, CNN TÜRK, Haber Türk gibi kanallarda yöneticilik yapmış bir isim.
Toktaş, AK Parti’den istifa eden Ahmet Davutoğlu ile geçtiğimiz günlerde TV5’te yaptığı programla ses getirmişti.

Suat Toktaş ile birlikte kanalın temelini atan bir diğer önemli isim de Mustafa Hoş. Son olarak NTV’de haber genel yayın yönetmenliği yapan Hoş, 24 TV ve TV8, Artı 1 gibi kanalların kuruluşunda görev yaptı. Star, Kanal 6’da genel yayın yönetmenliği ve haber koordinatörlüğü görevlerini üstlendi.

Hoş, Ensar yurtlarında çocuk tecavüzü, Adıyaman Gerger çocuk tecavüzü, Dikili Süleymancı yurdu çocuk tecavüzü, Aladağ’daki yurt yangını faciası ve Çorlu tren faciasındaki fikr-i takibi ile saklı kalan olayların ortaya çıkmasını sağladı. Son olarak Fıkıh-Der’deki çocuk tecavhüzündeki fikr-i takibi ile dikkat çekti. Mustafa Hoş Zamanın Ruhuna Rağmen, Abluka, Big Boss, Çığlık, Hançer, Ölüm Treni adında 6 tane kitap yazdı.
Mustafa Hoş, yaptığı haberler ve ve kitapları nedeniyle bir çok davada yargılanıyor.

Deneyimli iki isme son olarak bir başka duayen gazeteci daha katıldı. 2001’de Avrupa Birliği Gazeteciler Cemiyeti’nin (AJE) prestijli ödüllerinden ‘Costantinos Kaligaris’ ödülüne layık görülen Zeynel Lüle de Babıali TV’de program yapacak. Lüle, Avrupa Parlamentoları Gazeteciler Birliği’nin (AJPE) önce Genel Sekreterliği, daha sonra ise Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı